:: ::

:: Angielska | Niemiecka ::

 

  Strona Główna
  Witamy
  Wielki Piknik Pasji
  Tydzień Inicjatyw Pozarządowych
  Historia
         2016
         2015
         2014
         2013
                Regulamin
                Karta zgłoszenia
                Specyfikacja opłat za udział
                Aleja biznesu
                Aleja medialna
                Organizator
                Komunikaty organizacyjne
                Materiały promocyjne
                Gazeta POD PLATANAMI
                Konkurs na prezentację
                Plan sytuacyjny
                Sceny
                Sala multimedialna
                Teren zielony
                Tydzień Inicjatyw Pozarządowych
         2012
         2011
         2010
         2009
         2008
         2007
         2006
         2005
         2004
         2003
         2002
  Zdjęcia i filmy
  Kontakt
  Przystanek Wolontariat
  Dziękujemy

CHCESZ WYSŁAĆ ZGŁOSZENIE?
KLIKNIJ PONIŻEJ!


2013

Wielki Piknik Pasji,
czyli XII Szczecińskie Spotkanie Organizacji
Pozarządowych POD PLATANAMI

odbędzie się tradycyjnie na Jasnych Błoniach
w niedzielę, 26 maja 2013 r.

W tym roku przypada 10-lecie uchwalenia „Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie”. Rok 2013 został także ogłoszony przez Komisję Europejską Europejskim Rokiem Obywateli i jest poświęcony Nam, Naszym prawom i działaniom. Do świętowania zapraszamy wszystkie organizacje pozarządowe, które lepiej niż ktokolwiek inny rozumieją jak istotna jest aktywność i jak wiele dla Naszej przyszłości można zrobić już dziś.”

Spotkanie Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI odbędzie się w naszym mieście już po raz dwunasty. Wydarzenie to jest świętem szczecińskiego trzeciego sektora, organizowanym przez NGO-sy dla NGO-sów. To także platforma dialogu pomiędzy organizacjami pozarządowymi a mieszkańcami naszego miasta – zarówno tymi, którzy działania trzeciego sektora śledzą na bieżąco, jak i tymi, którzy nie do końca wiedzą, na czym polega nasza praca. Pragniemy po raz kolejny zaprosić Państwa do współtworzenia tego niezwykłego na skalę Polski wydarzenia, bo bez Państwa energii i pomysłów Spotkanie POD PLATANAMI w ogóle nie mogłoby mieć miejsca. Pokażmy się, pochwalmy się swoimi osiągnięciami, udowodnijmy, że sektor pozarządowy to ogromna siła!

Tegoroczna edycja ma charakter wyjątkowy, ponieważ zostanie wzbogacona o nowe elementy:

 1. Platformę dla nawiązania współpracy międzysektorowej
  Co to znaczy? Dwie nowe strefy, tj. Aleja Mediów (gdzie stoiska prezentacyjne będą mieli przedstawiciele szczecińskiej prasy, rozgłośni radiowych i telewizyjnych, mediów elektronicznych) i Aleja Biznesu (w której będzie można zapoznać się z ofertą sektora szczecińskich przedsiębiorców, adresowaną do NGO). W ten sposób pragniemy zapewnić możliwość nawiązywania kontaktów pomiędzy sektorami, a przez to – intensyfikować i podnosić efektywność działań każdego z nich.

 2. Konkurs na najciekawszą prezentację
  Do tej pory w formule wyboru Najładniejszego Stoiska - w tym roku większą szansę na wygraną będą miały organizacje, które także zatroszczą się o najciekawszą prezentację swoich działań. Wyboru dokona specjalnie powołana Komisja, w skład której wejdą przedstawiciele sektora pozarządowego, Urzędu Miasta, mediów oraz biznesu. Organizacje pozarządowe, które najaktywniej prezentować będą swoje stanowiska staną przed szansą wygrania nagród rzeczowych o łącznej wartości 2000 zł (I miejsce – 1000 zł, II i III miejsce po 500 zł).

 3. Konkursy, pokazy, warsztaty, gry, zabawy, turnieje
  Zachęcamy do przygotowania ciekawych propozycji, angażujących mieszkańców Szczecina, np. do przeprowadzenia zawodów sportowych, twórczych warsztatów, turniejów wiedzy. Aktywny udział zwiększy Państwa szansę na zdobycie cennych nagród. Nowością jest możliwość uzyskania wsparcia w postaci zakupu niezbędnych materiałów warsztatowych, nagród dla uczestników dla organizacji, które zaproponują najatrakcyjniejszą ofertę.

 4. Występy i pokazy artystyczne
  Zapraszamy wszystkie stowarzyszenia i fundacje do wspólnego tworzenia części artystycznej wydarzenia, którą pokażemy na profesjonalnej scenie. Warto skorzystać z tej szansy, aby pochwalić się przed szerszą publicznością swoją działalnością, pomysłami oraz inicjatywami. Wszelkie formy dozwolone!

 5. Kino POD PLATANAMI
  W trakcie imprezy w godz. 12:00–17:00 w budynku KCH ZHP przy ul. Ogińskiego 15 czynna będzie sala kinowa (na ok 40 osób, wyposażona w ekran i rzutnik multimedialny), gdzie będzie można prezentować formy filmowe.

 6. Strefa Kultury
  To wydzielona część Jasnych Błoni, w której znajdą się stoiska prezentacyjne organizacji działających w obszarze kultury i gdzie na profesjonalnej scenie będzie można obejrzeć spektakle teatralne, kabaretowe i muzyczne.

 7. Gazeta POD PLATANAMI
  W tym roku szczecińskie organizacje pozarządowe będą mogły również zaprezentować swoją działalność na łamach specjalnie przygotowanej gazety. Warto zaznaczyć, że będzie ona rozdawana zarówno w trakcie Spotkanie POD PLATANAMI, jak i w tygodniu poprzedzającym wydarzenie. Planowany nakład okolicznościowego wydawnictwa to 5 tys. egzemplarzy. Zachęcamy do przygotowania artykułów, fotoreportaży, reklam Państwa organizacji.

 

Tradycyjnie Spotkanie POD PLATANAMI będzie oficjalnym, hucznym zakończeniem VII Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych (TIP), podczas którego przedstawiciele sektora pozarządowego zaproszą mieszkańców do wspólnego spędzenia czasu. Wydarzenia Tygodnia rozpoczną się 18 maja 2013 r. i potrwają do 25 maja 2013 r. To w tych dniach promowane będą szczecińskie organizacje pozarządowe, zwłaszcza przez pryzmat ich działalności, zorganizowanych festiwali czy wydarzeń. Jedną z przewidzianych w ramach TIP-u akcji będzie Akademia Ludzi Aktywnych, skierowana do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Gorąco zapraszamy Państwa do współtworzenia oferty programowej Akademii. Zaraźcie swoją pasją najmłodszych! Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej: www.ala.twiks.pl.

Warto zaznaczyć, że w ramach TIP-u do Szczecina zaprosimy przedstawicieli sektora pozarządowego z innych miast. Goście wezmą udział w wydarzeniu pod nazwą KTO? NGO! Czyli IV Konwent Inkubatorów Organizacji Pozarządowych. Spotkanie odbędzie się w dniach 23-25 maja 2013 r. i już teraz gorąco zachęcamy Państwa do wzięcia udziału. W programie panele dyskusyjne, warsztaty i spotkania z przedstawicielami najbardziej znanych NGO-sów w tym Fundacji Rak’n’Roll. Szczegółowe informacje pojawią się wkrótce na stronie internetowej: www.inkubatorkultury.szczecin.pl.

Mamy nadzieję, że zarówno wydarzenia VII Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, jak i spotkanie POD PLATANAMI będą okazją do prezentacji dorobku Państwa Organizacji, jak również wymiany pomysłów, poglądów, doświadczeń oraz nawiązania nowych kontaktów i partnerstw. Liczymy także, iż Państwa organizacja swoimi inicjatywami, pomysłami i propozycjami wzbogaci program tego szczególnego święta, którego celem jest wyjście do mieszkańców i gości Szczecina oraz pokazanie jak wielką siłę reprezentuje III sektor. Szczegóły znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.platany.org

Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI odbędzie się 26 maja 2013 r. (niedziela) na terenie Jasnych Błoni w obrębie ulic Karola Szymanowskiego, Michała Ogińskiego, Stefana Moniuszki i Piotra Skargi. Wszystkich niezbędnych informacji udzielą pracownicy Biura Organizacyjnego Imprezy mieszczące się w budynku Komendy Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP, ul. Ogińskiego 15, 71-435 w Szczecinie tel. kom 536-313-892, biuro: 91-422-44-71 , e-mail.: platany@twiks.pl (biuro czynne jest w dni powszednie  w godz. 8:00–16:00).

Z wyrazami szacunku
Organizatorzy

Stowarzyszenie Media Dizajn
Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Społecznych TWIKS
Komenda Chorągwi Zachodniopomorskiej Związku Harcerstwa Polskiego

 


 
Drukuj bieżącą stronę

 

© Gmina Miasto Szczecin