:: ::

:: Angielska | Niemiecka ::

 

  Strona Główna
  Witamy
  Wielki Piknik Pasji
  Tydzień Inicjatyw Pozarządowych
  Historia
         2016
         2015
                Spotkanie POD PLATANAMI
                       Dla odwiedzających
                              Plan Pozarządowa
                              Atrakcje
                              Przedszkole POD CHMURKĄ
                       Dla organizacji pozarządowych
                       Dla mediów
                       Dla biznesu
                       Materiały promocyjne
                       Organizator
                Tydzień Inicjatyw Pozarządowych
                Konferencja Regionalna
                Wolontariat
         2014
         2013
         2012
         2011
         2010
         2009
         2008
         2007
         2006
         2005
         2004
         2003
         2002
  Zdjęcia i filmy
  Kontakt
  Przystanek Wolontariat
  Dziękujemy

CHCESZ WYSŁAĆ ZGŁOSZENIE?
KLIKNIJ PONIŻEJ!


Atrakcje

Konkursy, pokazy, warsztaty, gry, zabawy, turnieje!

Szczecińskie organizacje pozarządowe, na blisko 150 stanowiskach, będą prezentowały swoje działania i projekty. To nie tylko okazja do spotkania się z przedstawicielami NGO-sów (tak również nazywane są organizacje pozarządowe, ang. non government organization), ale również możliwość wzięcia udziału w przygotowanych warsztatach, spotkaniach czy konkursach. Szczecińskie Organizacje Pozarządowe właśnie dwoją się i troją, aby przygotować niezwykłe atrakcje, które umilą czas gościom POZARZĄDOWA podczas XIV Szczecińskiego Spotkania Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI. 
 
Podczas Wielkiego Pikniku Pasji działać będzie RATUSZ, czyli nasze centrum dowodzenia, gdzie uzyskają Państwo informacje o zaplanowanych przedsięwzięciach. Odnajdą go Państwo bez problemu - spójrzcie na naszą mapę (Zakładka Plan Pozarządowa). 
 
Platany Zagrożone!
Tego dnia zaważą się także losy najcenniejszej dla Szczecinian alei platanów, która ma zostać wycięta na polecenie „Nieznanego Architekta”. Czy znajdą się śmiałkowie, którzy go powstrzymają? Zadanie nie będzie jednak proste, ponieważ Architekt jest osobą niesłyszącą, którego przekonać można tylko za pomocą języka znaków! Do uczestnictwa w grze miejskiej „Platany Zagrożone” zaprasza Polski Związek Głuchych. Gra odbędzie się 31 maja w godzinach 11:00 - 15:00 na terenie Jasnych Błoni.
 
W Grze będą mogły uczestniczyć osoby w wieku poniżej 18 lat wraz z opiekunami, a także osoby powyżej 18 roku życia. Warunkiem Uczestnictwa w Grze jest rejestracja Drużyny liczącej od 3 do 5 osób. Rejestracji można będzie dokonać w dniach 18 - 29 maja 2015 roku elektronicznie lub osobiście w dniu rozgrywania Gry tj. 31 maja 2015 roku w punkcie START. Ilość miejsc jest ograniczona ze względu na czas niezbędny do wykonania poszczególnych zadań przez kolejne Drużyny.
Każda ze startujących Drużyn otrzyma w trakcie rejestracji wyznaczoną godzinę startu. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin Gry znajduje się na stronie internetowej Oddziału Zachodniopomorskiego Polskiego Związku Głuchych w Szczecinie (bosc.pzg.szczecin.pl). Można go dostarczyć pocztą elektroniczną (rejestracja elektroniczna będzie możliwa do godziny 12.00 w piątek, 29 maja 2015 roku) lub osobiście w dniu rozgrywania Gry w godzinach od 11:00 do 14:00.
Wszyscy zarejestrowani uczestnicy gry otrzymają pakiety startowe, które składają się z mapy gry, scenariusza i długopisów. W Grze przewidziano udział 10 Drużyn. Decyduje kolejność wpływu formularzy zgłoszeniowych.
 
Wizualne Miasto w budowie
Zapraszamy na nasze warsztatowe stoisko Stowarzyszenia Wizualne Miasto. Tutaj każdy będzie mógł poczuć się jak inżynier budownictwa, wyczarowując elementy miasta z dostępnych na stoisku materiałów. Stowarzyszenie zaprasza na swój profil na facebooku, gdzie wkrótce pojawi się więcej informacji na temat warsztatów.
 
Turniej Piłkarski "Tata i Syn"
Wyjątkowy, pokoleniowy turniej piłkarski  przygotował dla gości POZARZĄDOWA Klub Sportowy LWY MORSKIE SZCZECIN. Turniej rozpocznie się o godz. 12:00 na trawniku, a zapisów można dokonać w dniu turnieju na stoisku KS LWY MORSKIE na Jasnych Błoniach. Na uczestników czeka wspaniała zabawa, a zwycięzcy mogą liczyć na ciekawe nagrody.
 
Regulamin Turnieju Piłkarskiego "Tata i Syn"
1. Organizatorem turnieju jest Klub Sportowy LWY MORSKIE SZCZECIN.
2. Turniej zostanie rozegrany w dniu 31.05.2015 r. o godzinie 12:00 na terenie Jasnych Błoni w Szczecinie.
3. W turnieju biorą udział drużyny złożone z osoby dorosłej i dziecka, dopuszcza się spokrewnione pary np. ojciec, matka, dziadek, babcia, syn, córka, wnuk, wnuczka. Możliwe są różne opcje.
4. Zgłoszenia drużyn przyjmowane są w dniu zawodów w namiocie Klubu Sportowego LWY MORSKIE do godziny 11:50. Na terenie Jasnych Błoni
5. Mecze rozgrywane są w systemie pucharowym – przegrywający odpada.
6. Gra przebiega w oparciu o podstawowe zasady gry w piłkę nożną, należy uwzględniać zasady fair-play.
7. Nie uwzględnia się pozycji „spalonej”. Piłka wybita na aut rozgrywana jest z ziemi.
8. Gra może odbywać się bez bramkarzy, osobą broniącą może być może być zawodnik znajdujący się bliżej bramki. Do obrony piłki nie używamy rąk.
9. Każdy mecz trwa 2 x 5 min z 2 minutową przerwą, po której następuje zmiana stron boiska.
10. W przypadku wyniku remisowego w regulaminowym czasie gry, o zwycięstwie decyduje dogrywka rozgrywana na zasadzie „złotego gola”. Wygrywa zespół który jako pierwszy zdobędzie bramkę w doliczonym czasie gry.
11. Decydujące zdanie ma sędzia zawodów, jego decyzje są ostateczne.
12. Na zwycięzców turnieju czekają nagrody niespodzianki.
 
 
 
Będzie ekstremalnie!
 
O najbardziej zwariowane atrakcje w POZARZĄDOWIE zadba Polska Fundacja Przeciwdziałania Uzależnieniom oraz Wydział Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego. Przygotujcie się na ekstremalną niedzielę! Co nas czeka:
  • Najbardziej kolorowe i zwariowane warsztaty street artu dla całej rodziny
  • Ekstremalnie oszałamiający tor skimboardowy [UWAGA! osoby korzystające ze skimboardu muszą mieć rzeczy na przebranie], ścianka wspinaczkowa oraz stacja trickboardu
  • Mrożące krew w żyłach pokazy skoków rowerowych z rampy
  • Najmuzyczniejsze warsztaty beatbox’ingu
  • Kręgle terenowe, squash, trampolina, trenażery rowerowe i wiele więcej 
  • Spotkania z Legendami Szczecińskiego Sportu
  • pokazy cyrkowo-akrobatyczne
  • podstawy survivalu
  • pokazy agility z psami
  • Koncert Szuby 

SZCZECIN SPRAWNY, ZDROWY I AKTYWNY 

Wydział Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego zadba również o dobre zdrowie gości POZARZĄDOWA. Tego wyjątkowego dnia będzie można skorzystać z  indywidualnych porad dotyczących treningów oraz prawidłowego odżywiania oraz zgłębić tajniki X-Body, czyli stymulacji impulsem elektrycznym w rehabilitacji i sporcie. 

Dzień dziecka ze Stowarzyszeniem Szczecin dla Pokoleń

Choć jeszcze nie wyrwiemy majowej karty z kalendarza, to pierwszy dzień czerwca będzie już tuż za rogiem! A to znaczy, że na najwięcej wspaniałości zasługują najmłodsi! Stowarzyszenie Szczecin dla Pokoleń zaprasza dzieci i ich rodziców na wyjątkowy dzień dziecka.

Program:
12:10 - rozpoczęcie imprezy, przedstawienie atrakcji i animatorów
12:15 - występ duetu Maja Koterba i Marcin Matecki
12:35 - występ grupy tanecznej Kima Kids
12:40 - animacje Pracowni Edukacji i Terapii
12:50 - animacje taneczne Kimama Dance Studio
13:00 - występ duetu Maciej Kazuba i Maciej Strycharczyk
13:20 - animacje Pracowni Edukacji i Terapii
13:30 - animacje taneczne Kimama Dance Studio
13:40 - występ Michała Grobelnego
14:00 - animacje Pracowni Edukacji i Terapii

Poznaj bliżej Szczeciński Budżet Obywatelski

Mieszkańców Szczecina zainteresowanych zasadami tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, serdecznie zapraszamy do specjalnie utworzonego stoiska miejskiego, w którym będzie można uzyskać niezbędne informacje oraz pobrać formularz zgłoszeniowy propozycji zadania do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Nabór wniosków do SBO startuje już 1 czerwca i potrwa do 15 lipca.

Oddajesz odzież - fundujesz rowery!

W ramach programu „Rower dla niepełnosprawnych”, w trakcie XIV Spotkania POD PLATANAMI, Fundacja Eco-Textil „Od Was dla Was” przekaże 18 rowerów trójkowych dla osób niepełnosprawnych chcących aktywnie spędzać czas, jednocześnie wspomagając proces rehabilitacji. Sprzęt otrzymają 4 szczecińskie stowarzyszenia: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Tęcza", Warsztaty Terapii Zajęciowej, Fundacja Niezależnego Życia Hussar, „Amici" Koło Przyjaciół Dzieci z Niepełnosprawnością Ruchową. Oferowana pomoc ma charakter cykliczny i jest możliwa dzięki współpracy społeczeństwa, w tym również obywateli naszego miasta, którzy oddają niepotrzebną odzież do pojemników oznakowanych logiem Fundacji Eco Textil.

Czekamy na Was 31 maja 2015 r. w POZARZĄDOWIE!

 
Drukuj bieżącą stronę

 

© Gmina Miasto Szczecin